biogram

Nazywam się Adam Kolaśniewski i jestem właścicielem i fotografem przedsiębiorstwa IPSE fotografia & reklama Adam Kolaśniewski.

Mój mariaż z fotografią zaczął się około 1992 r. (ups, minęło już ćwierć wieku!) Na początku była to przygoda, pasja i hobby, później stała się ważną częścią mojej pracy. Moje doświadczenie i umiejętności pozwalają mi uchwycić i zatrzymać w kadrze chwile oraz emocje, na których zależy moim odbiorcom. Na co dzień głównie pracuję w agencjach reklamowych, obsługując fotograficznie klientów korporacyjnych o międzynarodowym zasięgu działania, nie „pstrykając zdjęcia”, ale kreując wizerunek produktu. Osiągam to w odpowiedzialnym i złożonym procesie planowania kadru, ustawienia światła [i cienia], doboru całego klimatu wokół podmiotu/przedmiotu fotografii. Moją główną specjalnością jest fotografia wraz z całym wieloaspektowym procesem zarządzania kadrem i technologią fotograficzną.

Poza korpo-światem realizuję swoje artystyczne „ja”, które nie zawsze się mieści w komercyjnej koncepcji – natura, emocje, architektura, reportaż – i odsłaniam je m.in. na stronie Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego BLUR, do którego należę.


W fotografii sama fotografia (zdjęcie) jest tylko zespołem barwnych plam, jeśli nie chwyta iskierki emocji.

Wybrane Wystawy:

  • troszkę tego było, zarówno duże jak i małe. Już niedługo opisze szczegóły 😀