biogram

Urodzona w roku 1977 w Olsztynie. Ukończyła studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Malarka, ilustratorka, projektantka, autorka instalacji artystycznych.

Uzyskała dyplom w Pracowni Projektowania Artystycznego prof. Stanisława Trzeszczkowskiego w roku 2004. Brała udział w licznych wystawach krajowych i zagranicznych, zarówno indywidualnych jak i zbiorowych.

Ostatnie z 2019 i bieżącego roku wystawy to m.in. „Papa can you hear me?” (Galeria Sztuki Synagoga Barczewo, 2019), Festiwal „Coming Together” (Chicago, Stany Zjednoczone, 2019), VII Międzynarodowy Przegląd Sztuki „Alternatywy 33” (Galeria 33, Ostrów Wielkopolski, 2019)  „Kobiece spojrzenia” (Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim, 2020 r.).

W roku 2015 została odznaczona honorowym dyplomem w kategorii Kultury i Oświaty (Barczewo). W 2018 r. otrzymała medal „Piątka dla Kultury (Bartoszyce).

Natomiast w roku 2019 została stypendystką Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w dziedzinie sztuk wizualnych. Trzy prace artystki zostały zakwalifikowane do XI Olsztyńskiego Biennale Sztuki, zaś obraz „Can’t you see” został nominowany do nagród w drugim etapie.

Sama artystka o swojej relacji ze sztuką mówi:

Doskonale pamiętam, kiedy podjęłam decyzję o studiowaniu sztuki. Było to zimową porą w Catani – mieście u stóp Etny. Miłość, która zrodziła się wtedy w moim sercu. Właśnie wówczas zrozumiałam, że chcę tworzyć silne emocje, znaleźć siebie, poznać swoje kolory. I tak malarstwo zmieniło moje patrzenie na różne sprawy. Dziś stwierdzam, że nigdy sztuka nie była mi tak bliska jak teraz. Kiedy dajesz z siebie wszystko, kiedy jesteś jej wierny. W prezencie od świata otrzymujesz inspiracje, natchnienie. A w rezultacie obraz. Niedoskonałości stają się doskonałe. Dzięki obrazom chciałabym choć trochę skłonić widza do zastanowienia się nad istotą obrazu, jego energii, przeznaczenia.”