biogram

Studiowała malarstwo w PWSSP w Poznaniu. Dyplom magisterski z wyróżnieniem w1993r. Ukończyła też studia magisterskie na wydziale pedagogiczno-artystycznym Uniwersytetu Śląskiego.

Zajmuje się malarstwem, ilustracją, fotografią grafiką i tkaniną artystyczną. Prace artystki prezentowane były na ponad 50 wystawach, min. w Norymberdze, Lwowie, Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Toruniu, Sopocie, Szczecinie, Rzeszowie, Legnicy, Nowym Sączu, Częstochowie, Ostrowie Wielkopolskim, Łomży, Śremie, Ostródzie.

Zilustrowała kilkadziesiąt książek dla dzieci i młodzieży wydanych przez różne wydawnictwa. Publikowała rysunki w czasopismach „Nowy Nurt” i „Czas Kultury”. Obecnie współpracuje z bankiem zdjęć Shutterstock z Nowego Jorku.

Wielokrotna laureatka min.: Międzynarodowego Biennale Pasteli w Nowym Sączu, Międzynarodowego Triennale Miniatury Tkackiej w Gdyni, Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego JESIENNE KONFRONTACJE w Rzeszowie, Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej w Gdyni, Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie, Europejskiego Konkursu BARWY MORZA w Gdyni, Ogólnopolskich Wystaw Miniatury Tkackiej i Tkaniny Unikatowej organizowanych przez Centralne Muzeum włókiennictwa w Łodzi.

Wybrane Nagrody i wyróżnienia:

2012 – wyróżnienie w Europejskim Konkursie Malarstwa BARWY MORZA w Gdyni.

2007 – wyróżnienie w IV Ogólnopolskim Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej w Gdyni

2006 – nagroda w konkursie projektowym „NIECH CIĘ ZAUWAŻĄ” miesięcznika Focus.

1994 – nagroda Prezydenta Miasta Legnica za drugie miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych PROMOCJE’93 w Legnicy.

1993 – Stypendium Ministra Kultury i Sztuki.

Prace artystki znajdują się w zbiorach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Ziemi Śremskiej oraz prywatnych.